Swim A
Name Vet Time Points
Male Winner   00:04:55  
Christian Gray   00:04:55 80.00
Daniel Harley   00:05:44 68.60
Tom Muers   00:05:52 67.05
      0.00
Michael Leer   00:06:24 61.46
Nick Wetheridge Y 00:06:25 61.30
Toby Dando Y 00:06:36 59.60
      0.00
Warren Sutton Y 00:06:46 58.13
Dennis Dudley Y 00:06:47 57.99
Kevin Baldwin Y 00:06:52 57.28
Bill Smith Y 00:06:54 57.00
Matthew Pickett Y 00:07:25 53.03
Alexander Sinclair   00:07:46 50.64
Chris Milne Y 00:08:06 48.56
Samuel Hill   00:08:11 48.07
James Kane Y 00:08:21 47.11
Peter Harley Y 00:08:26 46.64
Mike Applewhite Y 00:08:37 45.65
Tom Kiddle   00:09:27 41.62
Joseph Shean   00:11:01 35.70
x      
Female Winner   00:05:19  
Sinead Clark   00:05:19 80.00
Anna Meggitt   00:05:32 76.87
Abigail Brown   00:06:00 70.89
Kirstie Fehily   00:06:06 69.73
Zena Shean Y 00:06:53 61.79
Sue Mayes Y 00:07:22 57.74
Janice Brown Y 00:07:54 53.84
Amy Boswell   00:08:37 49.36
Jenny Harley Y 00:09:01 47.17
Ana Ockendon Y 00:10:21 41.10
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x     0.00
       
Swim B
Name Vet Time Points
Male Winner   00:05:00  
Christian Gray   00:05:00 80.00
Daniel Harley   00:05:46 69.36
Ben Goodwin   00:05:53 67.99
Martin Palmer Y 00:06:00 66.67
Toby Dando Y 00:06:21 62.99
Alan Clark Y 00:06:34 60.91
Jack Morris   00:06:34 60.91
Nick Wetheridge Y 00:06:40 60.00
Andrew Dennett   00:06:57 57.55
Gary Rowley   00:07:06 56.34
Matt Kane   00:07:16 55.05
David Cox Y 00:07:20 54.55
Liam Walsh   00:07:25 53.93
Daniel Lethby   00:07:30 53.33
Alexander Sinclair   00:07:45 51.61
Samuel Hill   00:07:50 51.06
James Kane Y 00:08:02 49.79
Mark Garwood Y 00:08:15 48.48
Peter Harley Y 00:08:25 47.52
Leigh Steggles Y 00:08:37 46.42
Daniel Turner   00:08:46 45.63
Benjamin Ing   00:09:32 41.96
x     0.00
Female Winner   00:05:16  
Sinead Clark   00:05:16 80.00
Victoria Bishop   00:05:48 72.64
Abigail Brown   00:05:49 72.44
Hannah Kane   00:06:44 62.57
Sue Mayes Y 00:07:09 58.93
Jo Phelps Y 00:07:14 58.25
Janice Brown Y 00:07:48 54.02
Charlotte Allen   00:08:11 51.49
Chantelle Pasquale   00:09:38 43.74 HOME
x     0.00
       
Swim C
Name Vet Time Points
Male Winner   00:22:30  
Christian Gray   00:22:30 80.00
Andrew Lawrence Y 00:23:18 77.25
Keith Muggleton Y 00:26:04 69.05
Dennis Dudley Y 00:26:17 68.48
Alan Clark Y 00:27:09 66.30
Nick Wetheridge Y 00:28:12 63.83
Ben Brooks   00:28:21 63.49
Warren Sutton Y 00:28:36 62.94
Ray Brooks Y 00:30:15 59.50
James Kane Y 00:32:17 55.76
Samuel Hill   00:33:05 54.41
Peter Harley Y 00:33:09 54.30
Paul Gribbon Y 00:33:30 53.73
Michael Greenslade Y 00:39:50 45.19
Charles Baynes Y 00:33:46 53.31
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   00:22:34  
Sinead Clark   00:22:34 80.00
Abigail Brown   00:25:44 70.16
Victoria Bishop   00:26:09 69.04
Denise Kemp Y 00:29:25 61.37
Tina Hart Y 00:29:42 60.79
      0.00
Janice Brown Y 00:33:32 53.84
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x   00:00:00 0.00
       
Swim D
Name Vet Time Points
Male Winner   00:23:03  
Christian Gray   00:23:03 80.00
Andrew Lawrence Y 00:24:58 73.86
Ian George Y 00:25:37 71.98
Bill Smith Y 00:26:54 68.55
Jack Morris   00:30:24 60.66
Peter Harley Y 00:31:14 59.04
Jack Martin   00:31:34 58.42
Samuel Hill   00:31:53 57.84
Chris Milne Y 00:36:55 49.95
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x      
Female Winner   00:26:47  
Victoria Bishop   00:26:47 80.00
Jenny Harley Y 00:36:07 59.33
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x   00:00:00 0.00
       
Swim E
Name Vet Time Points
Male Winner   00:05:50  
Ben Goodwin   00:05:50 80.00
Tom Muers   00:06:09 75.88
Dennis Dudley Y 00:06:27 72.35
Toby Dando Y 00:06:40 70.00
Jack Morris   00:06:41 69.83
Mike Blerkom Y 00:06:47 68.80
Tamas Somogyi Y 00:06:57 67.15
Jack Martin   00:06:58 66.99
Andrew Russell   00:07:20 63.64
Samuel Hill   00:07:32 61.95
Richard Fuller Y 00:07:55 58.95
Christopher Allen   00:08:17 56.34
Stephane Rouyer-Brown   00:09:00 51.85
Mike Applewhite Y 00:09:04 51.47
Matthew Aitken Y 00:09:05 51.38
Ben Ing   00:09:41 48.19
Andrew Rouyer-Brown Y 00:09:45 47.86
      0.00
x     0.00
Female Winner   00:07:41  
Janice Brown Y 00:07:41 80.00
Diane Shellito Y 00:07:45 79.31
Sue Fuller Y 00:08:09 75.42
Chantelle Pasquale   00:09:31 64.59
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x   00:00:00 0.00
       
Thordon Park
Name Vet Time Points
Male Winner   00:25:31  
Harrison Smith   00:25:31 80.00
Martin Herent   00:28:33 71.50
Jack Martin   00:28:40 71.21
Andrew Doig Y 00:28:42 71.13
Christian Gray   00:29:41 68.77
Ian George Y 00:29:44 68.65
James Bunn Y 00:30:01 68.01
Mark Mayes Y 00:30:39 66.60
Jack Morris   00:30:59 65.88
Adam Harley   00:32:00 63.79
Andrew Armiger Y 00:33:20 61.24
Marc Miller Y 00:33:29 60.97
Mike Blerkom Y 00:33:32 60.87
Colin Lanham Y 00:33:33 60.84
Bruce Gander Y 00:34:05 59.89
Liam Walsh   00:34:18 59.51
Richard Fuller Y 00:34:20 59.46
Phil Blerkom Y 00:34:52 58.55
Simon Rawlings Y 00:34:53 58.52
Keith Muggleton Y 00:35:01 58.30
Robert Kleider   00:35:28 57.56
Steve Fisher Y 00:35:44 57.13
Michael Greenslade Y 00:36:33 55.85
Phillip Scott Y 00:38:20 53.25
Martyn Wiley Y 00:38:57 52.41
Colin Lander Y 00:39:32 51.64
Trevor Hand Y 00:43:11 47.27
Tim Tomlins Y 00:30:46 66.35
      0.00
x   00:00:00 0.00
Female Winner   00:29:49 68.46
Hayley Hawes   00:29:49 80.00
Jenny Harley Y 00:36:08 66.01
Hannah Kane   00:38:27 62.04
Jo Sullivan   00:34:42 68.74
Jo Phelps Y 00:39:16 60.75
Janice Brown Y 00:31:37 75.45
Diane Shellito Y 00:47:16 50.47
Denise Kemp Y 00:43:29 54.86
Victoria Bishop   00:33:14 71.78
Jane Bramble Y 00:37:36 63.44
Sue Mayes Y 00:39:23 60.57
Teresa Jane Flannigan Y 00:43:47 54.48
      0.00 Gemma Kemp 39:34
Deborah Appleton Y 00:31:02 76.86 HOME
x   00:00:00 0.00
     
Benfleet Country Park XC
Name Vet Time Points
Male Winner   00:22:28  
Harrison Smith   00:22:28 80.00
Richard Wilkes   00:25:48 69.66
Christian Gray   00:25:54 69.40
Jack Morris   00:26:24 68.08
Jonathan Wyatt Y 00:27:03 66.44
David Cox Y 00:27:37 65.08
Phil Grewock   00:28:00 64.19
Thomas Franklyn   00:28:11 63.77
Adam Harley   00:28:37 62.81
Ray Brooks Y 00:28:40 62.70
Jez Baxter Y 00:29:14 61.48
Mike Blerkom Y 00:29:45 60.41
Matthew Pickett Y 00:30:04 59.78
Bruce Gander Y 00:30:05 59.75
Steven Sayer Y 00:30:20 59.25
Colin Lander Y 00:36:15 49.58
Michael Greenslade Y 00:30:37 58.70
Steve Fisher Y 00:31:53 56.37
Marc Miller Y 00:32:08 55.93
Richard Fuller Y 00:31:49 56.49
Benjamin Gordon   00:39:49 45.14
Michael Leer   00:32:35 55.16
Robert Kleider   00:34:07 52.68
Warren Sutton Y 00:34:56 51.45
Simon Rawlings Y 00:33:24 53.81
Paul Gammon Y 00:39:15 45.79
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   00:28:08  
Deborah Appleton Y 00:28:08 80.00
Janice Brown Y 00:28:55 77.83
Jenny Harley Y 00:31:37 71.19
Zena Shean Y 00:35:41 63.07
Sarah Kemp Y 00:36:26 61.77
      0.00 Gemma Kemp 36:43
Anna Meggitt   00:36:59 60.86
Sue Mayes Y 00:37:43 59.67
Denise Kemp Y 00:39:48 56.55
Teresa Jane Flannigan Y 00:39:56 56.36
Gina Gordon-Harris Y 00:39:50 56.50
Alisha Green   00:43:44 51.46
Victoria Baldwin Y 00:48:43 46.20 HOME
      0.00
x     0.00
       
Benfleet 15
Name Vet Time Points
Male Winner   01:33:10  
Harry Smith   01:33:10 80.00
Jack Morris   01:47:59 69.02
James Bunn Y 01:50:08 67.68
Martin Palmer Y 01:58:15 63.03
Ray Brooks Y 02:04:00 60.11
Thomas Franklyn   02:06:01 59.15
Myles Rapley Y 02:06:32 58.90
Simon Rawlings Y 02:07:33 58.43
Keith Muggleton Y 02:12:37 56.20
Steve Fisher Y 02:14:38 55.36
Steven Sayer Y 02:15:02 55.20
Gary Rowley   02:15:20 55.07
Bruce Gander Y 02:18:17 53.90
Michael Taylor   02:19:58 53.25
Ian Tovell Y 02:38:34 47.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   02:15:26  
Jenny Harley Y 02:15:26 80.00
Jennie Page   02:21:14 76.71
Rowena Booth   03:59:07 45.31 HOME
Deborah Hall   02:26:51 73.78
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
       
Pitsea XC
Name Vet Time Points
Male Winner   00:32:28  
Gary Poulter Y 00:32:28 80.00
Christian Gray   00:33:12 78.23
Martin Herent   00:33:12 78.23
Ian George Y 00:34:38 75.00
James Bunn Y 00:34:38 75.00
David Nicel   00:35:10 73.86
David Cox Y 00:35:13 73.75
Martin Palmer Y 00:35:48 72.55
Jonathan Wyatt Y 00:35:49 72.52
Mark Mayes Y 00:36:13 71.72
Ray Brooks Y 00:36:20 71.49
Phil Grewock   00:36:24 71.36
Andrew Dennett   00:36:52 70.45
Colin Lanham Y 00:37:03 70.10
Adam Harley   00:38:38 67.23
Michael Greenslade Y 00:38:47 66.97
Matthew Cops   00:38:58 66.66
Liam Walsh   00:39:35 65.62
Bruce Gander Y 00:40:00 64.93
Simon Rawlings Y 00:40:14 64.56
Steve Fisher Y 00:40:29 64.16
Warren Sutton Y 00:40:29 64.16
Keith Muggleton Y 00:40:53 63.53
Robert Kleider   00:42:49 60.66
Samuel Hill   00:44:52 57.89
Trevor Hand Y 00:49:26 52.54
x      
Female Winner   00:34:00  
Hayley Hawes   00:34:00 80.00
Deborah Appleton Y 00:35:47 76.01
Janice Brown Y 00:35:59 75.59
Jo Sullivan   00:38:51 70.01
Jenny Harley Y 00:42:08 64.56
Sue Mayes Y 00:44:11 61.56
Zena Shean Y 00:46:04 59.04
Hannah Kane   00:46:44 58.20
      0.00 Gemma Kemp 49:27
Denise Kemp Y 00:49:34 54.88
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x      
       
Weald Park
Name Vet Time Points
Male Winner   00:27:56  
Gary Poulter Y 00:27:56 80.00
Christian Gray   00:28:55 77.28
Martin Herent   00:28:56 77.24
Daniel Harley   00:28:57 77.19
Jack Morris   00:29:16 76.36
Ian George Y 00:29:25 75.97
David Cox Y 00:30:21 73.63
Matthew Pickett Y 00:31:11 71.66
Jonathan Wyatt Y 00:31:25 71.13
Jack Martin   00:31:29 70.98
Phil Grewock   00:31:46 70.35
Andrew Dennett   00:31:51 70.16
Bill Smith Y 00:32:30 68.76
Ian Gill Y 00:33:24 66.91
Russ Appleton Y 00:33:47 66.15
Keith Muggleton Y 00:34:23 64.99
Daniel Turner   00:34:24 64.96
Bruce Gander Y 00:34:28 64.84
Warren Sutton Y 00:34:55 64.00
Chris Milne Y 00:35:30 62.95
Steve Fisher Y 00:35:42 62.60
Trevor Hand Y 00:43:44 51.10
x     0.00
Female Winner   00:29:18  
Hayley Hawes   00:29:18 80.00
Deborah Appleton Y 00:31:36 74.18
Jo Sullivan   00:33:42 69.55
Victoria Bishop   00:34:17 68.37
Jenny Harley Y 00:35:59 65.14
Hannah Kane   00:40:16 58.21
Teresa Jane Flannigan Y 00:45:03 52.03
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x     0.00
       
Leigh Striders XC
Name Vet Time Points
Male Winner   00:25:34  
Harry Smith   00:25:34 80.00
Gary Poulter Y 00:27:13 75.15
Daniel Harley   00:27:39 73.97
Martin Herent   00:27:46 73.66
Christian Gray   00:27:55 73.27
Andrew Doig Y 00:28:58 70.61
Tom Muers   00:29:18 69.81
Richard Wilkes   00:29:36 69.10
David Cox Y 00:29:43 68.83
David Nicel   00:30:54 66.19
Jack Martin   00:32:18 63.32
Martin Palmer Y 00:32:54 62.17
Ian Gill Y 00:33:38 60.81
Liam Walsh   00:34:10 59.86
Adam Harley   00:34:25 59.43
Steve Fisher Y 00:35:02 58.38
Daniel Turner   00:35:03 58.35
Bruce Gander Y 00:35:04 58.33
Simon Rawlings Y 00:35:12 58.11
Toby Knight Y 00:36:32 55.99
Warren Sutton Y 00:37:29 54.57
Daniel Lethby   00:37:55 53.94
Trevor Hand Y 00:44:30 45.96
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   00:30:15  
Hayley Hawes   00:30:15 80.00
Janice Brown Y 00:31:36 76.58
Deborah Appleton Y 00:33:12 72.89
Victoria Bishop   00:33:30 72.24
Jo Sullivan   00:33:54 71.39
Jennie Page   00:35:36 67.98
Jane Bramble Y 00:36:42 65.94
Chloe Bilby   00:38:42 62.53
Sue Mayes Y 00:41:20 58.55
Hannah Kane   00:41:29 58.34
Teresa Jane Flannigan Y 00:45:39 53.01
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x     0.00
       
Crown 2 Crown
Name Vet Time Points
Male Winner   00:18:17  
Gary Poulter Y 00:18:17 80.00
Christian Gray   00:18:37 78.57
James Bunn Y 00:19:37 74.56
Ben Goodwin   00:19:54 73.50
David Cox Y 00:19:55 73.44
Tom Muers   00:20:01 73.07
David Nicel   00:20:03 72.95
Andrew Dennett   00:20:45 70.49
Ray Brooks Y 00:21:29 68.08
David Lehman   00:22:11 65.94
Ian Gill Y 00:22:52 63.97
Charles Baynes Y 00:23:44 61.63
Mike Blerkom Y 00:24:31 59.66
Steve Fisher Y 00:24:48 58.98
Robert Kleider   00:25:06 58.27
Matthew Sinclair   00:25:22 57.66
Alexander Sinclair   00:25:57 56.36
Phillip Scott Y 00:26:10 55.90
Ben Brooks   00:27:35 53.03
Benjamin Ing   00:28:31 51.29
James Roberts   00:29:31 49.55
Ian Sinclair Y 00:30:22 48.17
Joseph Shean   00:48:24 30.22
Jack Morris   00:48:36 30.10
Alan Clark Y 00:20:23 71.76
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x      
Female Winner   00:20:36  
Janice Brown Y 00:20:36 80.00
Sinead Clark   00:20:40 79.74
Abigail Brown   00:22:55 71.91
Jenny Harley Y 00:22:59 71.70
Anna Meggitt   00:25:16 65.22
Elizabeth Badman Y 00:29:14 56.37
Charlotte Allen   00:25:44 64.04
Rachel Phelps   00:48:12 34.19
Clare Boston   00:28:42 57.42
Nicola Parrot   00:39:07 42.13
Chantelle Pasquale   00:34:23 47.93
Megan Clark   00:30:16 54.45
Hannah Kane   00:25:56 63.55
Jo Phelps Y 00:26:14 62.82
Zena Shean Y 00:26:22 62.50 HOME
Sue Fuller Y 00:26:40 61.80
Hannah Shean   00:27:45 59.39
Tina Hart Y 00:28:32 57.76
       
Hockley Parkrun
Name Vet  Time Points
Male Winner   00:19:07  
Christian Gray   00:19:07 80.00
Ben Goodwin   00:20:23 75.03
Mark Mayes Y 00:20:28 74.72
Ray Brooks Y 00:21:54 69.83
Andy Dawbarn Y 00:25:03 61.05
       
       
Female Winner   00:26:29  
Sue Mayes Y 00:26:29 80.00
      0.00
Leigh-on-sea 10k
Name Vet  Time Points
Male Winner   00:40:32  
Luke Gill   00:40:32 80.00
Jack Morris   00:42:11 76.87
Jonathan Wyatt Y 00:42:15 76.75
Michael Taylor   00:42:55 75.56
Christian Gray   00:44:16 73.25
Peter Harley Y 00:45:36 71.11
James Kane Y 00:47:31 68.24
Toby Knight Y 00:47:32 68.22
Jez Baxter Y 00:49:29 65.53
Ian Tovell Y 00:57:50 56.07
Andrew Rouyer-Brown Y 01:05:09 49.77
Tim Tomlins Y 00:42:54 75.59
Matthew Aitken Y 00:49:24 65.64
      0.00
      0.00
x      
Female Winner   00:42:11  
Victoria Bishop   00:42:11 80.00
Janice Brown Y 00:42:19 79.75
Rebecca Gill Y 00:46:05 73.23
Jane Bramble Y 00:48:21 69.80
Teresa Jane Flannigan Y 00:58:21 57.83
Gina Gordon-Harris Y 00:59:04 57.13
Rowena Booth   01:19:12 42.61 HOME
x     0.00
       
Southend 10k
Name Vet Time Points
Male Winner   00:37:32  
Ian George Y 00:37:32 80.00
Luke Gill   00:38:22 78.26
Christian Gray   00:41:43 71.98
Matthew Aitken Y 00:47:53 62.71
Trevor Hand Y 00:58:46 51.09
Andrew Rouyer-Brown Y 01:00:51 49.35
Tim Tomlins Y 00:41:22 72.59
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   00:47:15  
Jane Bramble Y 00:47:15 80.00
Gina Gordon-Harris Y 00:54:15 69.68
Diane Shellito Y 01:00:12 62.79
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x     0.00
     
Xmas TT
Name Vet Time Points
Male Winner   00:27:57  
Tom Muers   00:28:54 77.37
Thomas Franklyn   00:29:20 76.23
Michael Taylor   00:31:08 71.82
Alan Clark Y 00:27:57 80.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner   00:29:58  
Denise Kemp Y 00:31:38 75.79
Hannah Kane   00:33:32 71.49
Sinead Clark   00:29:58 80.00
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
       
TT 1
Name Vet Time Points
Male Winner   00:24:40  
Mark Brown Y 00:24:40 80.00
Peter Harley Y 00:28:35 69.04
Tom Franklyn   00:25:56 76.09
Chris Milne Y 00:26:35 74.23
Alan Clark Y 00:27:12 72.55
Mike Blerkom Y 00:27:43 71.20
Jack Morris   00:28:23 69.52
David Cox Y 00:28:45 68.64
Christian Gray   00:28:51 68.40
Matthew Sinclair   00:29:11 67.62
Phillip Scott Y 00:30:23 64.95
Mike Applewhite Y 00:33:05 59.65
Tom Kiddle   00:33:21 59.17
Ian Sinclair Y 00:36:35 53.94
      0.00
Female Winner   00:26:45  
Jan Harvey Y 00:29:31 72.50
Jenny Harley Y 00:29:43 72.01
Hannah Shean   00:29:56 71.49
Sinead Clark   00:26:45 80.00
Jennie Page   00:28:21 75.49
Anna Meggitt   00:28:40 74.65
Jo Phelps Y 00:29:18 73.04
Janet Burrows Y 00:29:54 71.57
Janice Brown Y 00:30:29 70.20
Lesley Pearce Y 00:36:38 58.42
Simone Collins Y 00:31:32 67.86
Victoria Baldwin Y 00:34:31 62.00 HOME
    00:00:00 1.49
     
TT 2
Name Vet Time Points
Male Winner   00:23:09  
Andrew Armiger Y 00:23:09 80.00
Peter Harley Y 00:27:24 67.59
Mark Brown Y 00:24:47 74.73
Michael Greenslade Y 00:25:32 72.53
Michael Taylor   00:26:08 70.87
Ray Brooks Y 00:27:10 68.17
Andrew Dennett   00:27:20 67.76
Christian Gray   00:27:47 66.66
Ben Brooks   00:30:23 60.95
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   00:29:49  
Zena Shean Y 00:29:49 80.00
Hannah Kane   00:33:01 72.25
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x   00:00:00 0.00
     
TT 3
Name Vet Time Points
Male Winner   00:24:44  
Mark Brown Y 00:24:44 80.00
Peter Harley Y 00:27:54 70.92
Michael Greenslade Y 00:26:30 74.67
Michael Taylor   00:26:17 75.28
Christian Gray   00:28:39 69.06
Luke Gill   00:27:55 70.88
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x   00:00:00 0.00
Female Winner   00:30:05  
Zena Shean Y 00:30:05 80.00
Hannah Shean   00:31:33 76.28
Sue Fuller Y 00:31:35 76.20
Rowena Booth   00:43:43 55.05
      0.00
      0.00 HOME
x   00:00:00 0.00
       
TT 4
Name Vet Time Points
Male Winner   00:25:16  
Mark Brown Y 00:25:16 80.00
Michael Greenslade Y 00:26:46 75.52
Ray Brooks Y 00:27:54 72.45
Christian Gray   00:28:57 69.82
Ben Brooks   00:31:03 65.10
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x   00:00:00 0.00
Female Winner   00:32:58  
Lesley Pearce Y 00:32:58 80.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x   00:00:00 0.00
     
TT 5
Name Vet Time Points
Male Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x   00:00:00 0.00
Female Winner   00:33:35  
Lesley Pearce Y 00:33:35 80.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x   00:00:00 0.00
       
Hogg Hill
Name Vet Time Points
Male Winner   00:03:59  
Jack Morris   00:03:59 80.00
Ian George Y 00:04:03 78.68
Mark Brown Y 00:04:09 76.79
Jack Martin   00:04:13 75.57
Andrew Dennett   00:04:16 74.69
James Bunn Y 00:04:18 74.11
Chris Milne Y 00:04:24 72.42
Richard Fuller Y 00:04:25 72.15
Daniel Jago   00:04:30 70.81
Christian Gray   00:04:37 69.03
Ray Brooks Y 00:04:39 68.53
Alan Clark Y 00:04:43 67.56
Peter Harley Y 00:04:51 65.70
Liam Walsh   00:04:59 63.95
Andrew Rouyer-Brown Y 00:05:13 61.09
Matthew Aitken Y 00:05:15 60.70
Ben Brooks   00:05:20 59.75
Ian Bartram Y 00:05:30 57.94
Luke Gill   00:11:56 26.70
Mike Applewhite Y 00:25:03 12.72
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x   00:00:00 0.00
Female Winner   00:04:41  
Jenny Harley Y 00:04:41 80.00
Sinead Clark   00:04:43 79.43
Anna Meggitt   00:04:43 79.43
Jo Phelps Y 00:04:52 76.99
Victoria Bishop   00:05:00 74.93
Janice Brown Y 00:05:06 73.46
Zena Shean Y 00:05:29 68.33
Sue Fuller Y 00:05:41 65.92
Sue Mayes Y 00:06:12 60.43
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
     
Basildon Aquathlon
Name Vet Time Points
Male Winner   00:26:07  
Christian Gray   00:26:07 90.00
Gary Poulter Y 00:26:23 89.09
Ben Goodwin   00:27:23 85.84
Tom Muers   00:27:36 85.16
David Nicel   00:27:53 84.30
Jack Martin   00:28:32 82.38
Andrew Dennett   00:28:44 81.80
David Cox Y 00:29:14 80.40
Troy Simpson   00:29:21 80.09
Ray Brooks Y 00:29:57 78.48
Tim Tomlins Y 00:30:01 78.31
Martin Cook   00:30:38 76.73
Mike Blerkom Y 00:30:57 75.95
Michael Leer   00:31:56 73.61
Liam Walsh   00:32:14 72.92
Warren Sutton Y 00:33:16 70.66
Daniel Turner   00:33:27 70.27
Aidan Kerr Y 00:33:31 70.13
Chris Milne Y 00:33:33 70.06
Adam Harley   00:33:37 69.92
Daniel Jago   00:34:05 68.96
Daniel Lethby   00:34:23 68.36
Ian Gill Y 00:34:54 67.35
Samuel Hill   00:34:58 67.22
Tamas Somogyi Y 00:36:22 64.63
Luke Bourdillon Y 00:45:26 51.74
      0.00
      0.00
x   00:00:00  
Female Winner   00:29:13  
Janice Brown Y 00:29:13 90.00
Deborah Appleton Y 00:31:05 84.60
Abigail Brown   00:31:09 84.41
      0.00
Joanne Sullivan Y 00:32:10 81.75
Jane Bramble Y 00:32:59 79.72
Zena Shean Y 00:33:48 77.80
Jenny Harley Y 00:33:50 77.72
Jo Phelps Y 00:35:28 74.14
Sue Mayes Y 00:35:35 73.90
Sue Fuller Y 00:36:39 71.75
Charlotte Allen   00:36:43 71.62
Amy Boswell   00:37:01 71.04
Hannah Shean   00:37:25 70.28
Lianne Garwood Y 00:45:52 57.33
Louise Burns Y 00:46:38 56.39
Jacqui Prigg Y 00:48:47 53.90
Rowena Booth   00:53:01 49.60
Chloe Bilby   00:35:13 74.67
      0.00 HOME
x   00:00:00 0.00
     
The Bridge Midweek
Name Vet Time Points
Male Winner   00:38:38  
James Kane Y 00:45:09 77.01
      0.00
Female Winner      
      0.00 HOME
      0.00
     
The Bridge Midweek 2
Name Vet Time Points
Male Winner   00:35:54  
James Kane Y 00:43:06 74.97
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x   00:00:00 0.00
Female Winner   00:36:59  
Hannah Kane   00:49:18 67.52
      0.00 HOME
x   00:00:00 0.00
     
Lee Valley
Name Vet Time Points
Male Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner      
      0.00
      0.00 HOME
x   00:00:00 0.00
     
The Bridge Midweek
Name Vet Time Points
Male Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner      
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x     0.00
     
Havering 90
Name Vet Time Points
Male Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
     
Duck and Dash
Name Vet Time Points
Male Winner   00:24:58  
Tom Muers   00:27:25 81.96
      0.00
x     0.00
Female Winner   00:29:07  
Diane Shellito Y 00:40:22 64.92 HOME
      0.00
Mob Match
Name Vet Time Points
Male Winner   00:29:23  
Christian Gray   00:31:44 83.34
Nick Wetheridge Y 00:32:28 81.45
Ian George Y 00:33:12 79.65
Alan Clark Y 00:34:18 77.10
Jack Martin   00:35:00 75.56
Ray Brooks Y 00:35:25 74.67
Jack Morris   00:35:58 73.53
Dennis Dudley Y 00:36:16 72.92
Richard Fuller Y 00:36:32 72.39
Adam Harley   00:36:47 71.89
Ben Brooks   00:37:19 70.87
Samuel Hill   00:38:16 69.11
Mike Applewhite Y 00:46:48 56.51
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner   00:30:30  
Sinead Clark   00:31:51 86.19
Victoria Bishop   00:34:02 80.66
Anna Meggitt   00:35:09 78.09
Abigail Brown   00:35:51 76.57
Janice Brown Y 00:37:33 73.10
Zena Shean Y 00:37:51 72.52
Jenny Harley Y 00:41:06 66.79
Sue Fuller Y 00:42:18 64.89
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
     
Diss
Name Vet Time Points
Male Winner   01:30:23  
      0.00
       
x     0.00
Female Winner   01:44:56   HOME
x   00:00:00 0.00
     
Great Notley
Name Vet Time Points
Male Winner   01:00:41  
Alan Clark Y 01:06:34 82.05
Tom Muers   01:07:43 80.65
Andrew Dennett   01:09:39 78.41
Phil Grewock   01:09:43 78.34
Ray Brooks Y 01:11:18 76.60
Chris Milne Y 01:12:33 75.28
Bruce Gander Y 01:13:06 74.71
Michael Taylor   01:14:05 73.72
Christian Gray   01:10:31 77.45
Liam Walsh   01:14:59 72.84
Daniel Lethby   01:16:39 71.25
Matthew Sinclair   01:18:51 69.26
Samuel Hill   01:22:12 66.44
Alexander Sinclair   01:22:27 66.24
Ian Sinclair Y 01:37:41 55.91
Lee Runciman Y 01:38:54 55.22
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   01:11:42  
      0.00
Denise Kemp Y 01:25:32 75.44
Lesley Pearce Y 01:49:32 58.91
Hannah Kane   01:30:06 71.62
Mandy Runciman Y 01:38:53 65.26
      0.00 HOME
x     0.00
     
Olympic Velopark
Name Vet Time Points
Male Winner   01:06:16  
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   01:20:25  
      0.00   HOME
      0.00  
      0.00  
       
Newmarket 
Name Vet Time Points
Male Winner   01:05:19  
Ben Goodwin   01:05:19 90.00
      0.00
Female Winner   01:20:35   HOME
      0.00
Cyclopark Midweek
Name Vet Time Points
Male Winner   01:04:41  
Daniel Harley   01:11:25 81.51
Richard Fuller Y 01:17:58 74.67
      0.00
      0.00
Female Winner   01:17:39  
Jenny Harley Y 01:19:45 87.63
Jo Phelps Y 01:26:57 80.37
Sue Fuller Y 01:30:31 77.21 HOME
      0.00
       
midweek 5
Name Vet Time Points
Male Winner   01:07:07  
Ben Goodwin   01:22:38 73.10
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
     
Great Notley
Name Vet Time Points
Male Winner   01:04:07  
Ian George Y 01:07:35 85.38
Alan Clark Y 01:08:42 84.00
Richard Fuller Y 01:13:53 78.10
Samuel Hill   01:17:25 74.54
Ian Sinclair Y 01:47:04 53.90
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner   01:09:37  
Sinead Clark   01:09:37 90.00
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
     
Walden Tri
Name   Time Points
Male Winner   01:02:49  
Tom Muers   01:10:39 88.91
Justin Howard Y 01:10:49 88.70
Chris Milne Y 01:18:57 79.57
Female Winner   01:11:53   HOME
Jennie Page   01:18:38 91.42
       
Crystal Palace
Name   Time Points
Male Winner   01:04:14  
Tom Muers   01:11:56 89.30
Jack Morris   01:13:32 87.35
Christian Gray   01:13:45 87.10
Jack Martin   01:18:48 81.51
Matthew Sinclair   01:31:14 70.41
Alexander Sinclair   01:32:01 69.81
      0.00
      0.00
      0.00
       
Female Winner   01:11:36  
Hannah Kane   01:36:01 74.57
Sue Mayes Y 01:33:57 76.21
Victoria Bishop   01:17:22 92.55
Jenny Harley Y 01:27:14 82.08 HOME
Denise Kemp Y 01:30:23 79.22
       
Hanningfield
Name   Time Points
Male Winner   01:10:35  
Phil Grewock   01:21:24 86.71
Andrew Dennett   01:23:38 84.40
Aidan Kerr Y 01:28:53 79.41
Daniel Lethby   01:30:02 78.40
Colin Lanham Y 01:30:35 77.92
Liam Walsh   01:29:36 78.78
Female Winner   01:27:12  
Joanne Sullivan Y 01:30:02 96.85
      0.00 HOME
      0.00
       
Nice tri 3
Name   Time Points
Male Winner   01:08:26  
Toby Knight Y 01:31:39 74.67
Female Winner   01:14:49   HOME
Anna Meggitt   01:18:23 95.45
       
TriFarm Chelmsford
Name   Time Points
Male Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner      
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
       
Culford
Name   Time Points
Male Winner   00:51:51  
Chris Milne Y 01:03:41 81.42
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner   00:58:42  
      0.00 HOME
x     0.00
       
Bridge Tri
Name   Time Points
Male Winner   01:12:30  
Ian George Y 01:15:01 96.65
Christian Gray   01:17:25 93.65
David Nicel   01:17:47 93.21
Alan Clark Y 01:18:37 92.22
Troy Simpson   01:19:40 91.00
Andrew Armiger Y 01:21:12 89.29
Andrew Dennett   01:21:18 89.18
Jack Morris   01:21:32 88.92
Jack Martin   01:22:10 88.24
Daniel Jago   01:22:13 88.18
Ray Brooks Y 01:23:15 87.09
David Cox Y 01:24:10 86.14
Mike Blerkom Y 01:24:18 86.00
Dennis Dudley Y 01:25:52 84.43
Peter Harley Y 01:26:37 83.70
Leigh Steggles Y 01:30:03 80.51
Liam Walsh   01:30:08 80.44
Mark Garwood Y 01:30:38 79.99
Warren Sutton Y 01:30:43 79.92
Ben Brooks   01:34:17 76.90
Samuel Hill   01:35:28 75.94
Mike Applewhite Y 01:45:54 68.46
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
Female winner   01:17:02  
Sinead Clark   01:17:45 99.08
Victoria Bishop   01:23:30 92.26
      0.00
Janice Brown Y 01:25:56 89.64
Jenny Harley Y 01:28:26 87.11
Joanne Sullivan Y 01:32:12 83.55
Sue Fuller Y 01:37:13 79.24
Jacqui Watson Y 01:37:24 79.09
      0.00
      0.00 HOME
x     0.00
       
Gosfield Lake
Name   Time Points
Male Winner   01:07:29 0.05
Daniel Lethby   01:27:10 77.42
Colin Lanham Y 01:28:12 76.51
Samuel Hill   01:36:55 69.63
      0.00
      0.00
Female winner   01:20:10  
      0.00 HOME
      0.00
       
Harwich Tri
Name   Time Points
Male Winner   01:01:09  
Simon Nathan Y 01:17:47 78.62
      0.00
Female winner   01:06:48  
      0.00 HOME
x     0.00
Grays
Name   Time Points
Male Winner   00:57:43  
Ian George Y 01:01:26 93.95
Daniel Harley   01:02:28 92.40
Christian Gray   01:03:15 91.25
Jack Morris   01:03:48 90.46
Alan Clark Y 01:03:53 90.35
Troy Simpson   01:04:27 89.55
Jack Martin   01:04:29 89.51
Bill Smith Y 01:05:21 88.32
Jonathan Wyatt Y 01:05:43 87.83
Andrew Dennett   01:05:47 87.74
Tim Tomlins Y 01:06:28 86.84
Ray Brooks Y 01:07:28 85.55
Keith Muggleton Y 01:07:51 85.07
Peter Harley Y 01:09:13 83.39
Daniel Jago   01:09:31 83.03
Martyn Wiley Y 01:09:34 82.97
Chris Milne Y 01:10:11 82.24
Richard Fuller Y 01:10:47 81.54
Adam Harley   01:11:58 80.20
Liam Walsh   01:12:00 80.16
Daniel Lethby   01:12:32 79.57
Ben Goodwin   01:13:01 79.05
Michael Taylor   01:13:32 78.49
Samuel Hill   01:13:59 78.01
Benjamin Gordon   01:24:15 68.51
Trevor Hand Y 01:24:54 67.98
Craig Brittney Y 01:34:32 61.05
Mark Brown Y 01:35:47 60.26
Toby Knight Y 01:16:59 74.97
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   01:01:09  
Sinead Clark   01:01:09 100.00
Victoria Bishop   01:09:07 88.47
      0.00
Joanne Sullivan Y 01:11:09 85.95
Jenny Harley Y 01:11:26 85.60
Jane Bramble Y 01:12:53 83.90
Jo Phelps Y 01:14:37 81.95
Sue Mayes Y 01:19:20 77.08
Sarah Kemp Y 01:19:39 76.77
Sue Fuller Y 01:20:40 75.81
Gina Gordon-Harris Y 01:22:01 74.56
Rowena Booth   01:56:13 52.62
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
 
Culford
Name   Time Points
Male Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
     
Maldon
Name   Time Points
  Male Winner   01:24:31  
Toby Knight Y 01:46:28 79.38
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   01:39:30  
Jo Phelps Y 01:44:36 95.12
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x     0.00
       
Barking & Dagenham
Name   Time Points
Male Winner      
      0.00
Female Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x     0.00
       
Blackwater
Name   Time Points
Male Winner   01:07:27  
Jack Morris   01:09:31 97.03
Alan Clark Y 01:10:59 95.02
Jack Martin   01:11:43 94.05
David Cox Y 01:14:18 90.78
Chris Milne Y 01:15:26 89.42
Peter Harley Y 01:17:52 86.62
Samuel Hill   01:20:30 83.79
       
Gary Perry-Ambrose   01:23:59 80.31
Matthew Aitken Y 01:28:20 76.36
Andrew Rouyer-Brown Y 01:33:17 72.31
Tom Muers   01:10:42 95.40
Alexander Sinclair   01:28:56 75.84
      0.00
       
Female Winner   01:11:01  
Victoria Bishop   01:14:30 95.32
Janice Brown Y 01:15:00 94.69
Jenny Harley Y 01:18:29 90.49
Jo Phelps Y 01:21:46 86.85
Sue Fuller Y 01:28:11 80.53
Gina Gordon-Harris Y 01:33:17 76.13
Sinead Clark   01:11:01 100.00 HOME
      0.00
     
Newmarket
Name   Time Points
Male Winner   00:54:52  
Ben Goodwin   01:10:47 77.51
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   01:02:40  
      0.00 HOME
x     0.00
       
NiceTri
Name Vet Time Points
Male Winner      
      0.00
      0.00
Female Winner       HOME
      0.00
Hever Super Sprint
Name   Time Points
Male Winner   01:01:44  
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   01:12:40  
      0.00 HOME
x     0.00
     
Grafham
Name   Time Points
Male Winner   01:53:06  
Ian George Y 02:08:07 88.28
      0.00
Female Winner      
      0.00 HOME
x     0.00
       
Big East
Name   Time Points
Male Winner   02:17:27  
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner      
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
x     0.00
     
Hanning Field Standard
Name   Time Points
Male Winner   01:58:08  
Chris Milne Y 02:26:03 80.89
Warren Sutton Y 02:32:27 77.49
Dennis Dudley Y 02:29:34 78.98
Paul Taylor   02:29:45 78.89
Mark Williams Y 02:51:34 68.86
Andrew Lawrence Y 02:07:48 92.44
    05:29:45 35.83
      0.00
Female Winner   02:16:14  
Janice Brown Y 02:24:31 94.27
Jo Phelps Y 02:33:37 88.68
Jenny Harley Y 02:34:02 88.44
Denise Kemp Y 02:35:10 87.80
Sue Fuller Y 02:54:31 78.06
Sarah Kemp Y 02:59:25 75.93
Tina Hart Y 02:43:25 83.37
Michelle Sparks Y 03:08:38 72.22
x     0.00
       
Gosfield Standard
Name   Time Points
Male Winner   02:08:55  
Christian Gray   02:20:42 91.63
Bill Smith Y 02:33:05 84.21
Jack Morris   02:34:59 83.18
Matthew Cops   02:49:45 75.95
      0.00
Female Winner   02:31:19  
Victoria Bishop   02:34:19 98.06 HOME
Joanne Sullivan Y 02:50:25 88.79
       
Nice tri 1
Name   Time Points
Male Winner   02:13:19  
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner   02:20:13  
Anna Meggitt   02:43:55 85.54 HOME
Clare Boston   03:01:55 77.08
x     0.00
       
Clacton
Name   Time Points
Male Winner   01:40:35  
Scott Youngson Y 02:02:45 81.94
Matthew Dodd Y 02:06:07 79.75
      0.00
Female Winner   02:07:07  
Jennie Page   02:08:19 99.06 HOME
Deborah Hall   02:39:56 79.48
Anna Meggitt   02:20:38 90.39
       
Maldon Standard
Name   Time Points
Male Winner   02:29:32  
Daniel Turner   03:12:20 77.75
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
Female Winner   02:34:14   HOME
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
x     0.00
       
Monster
Name   Time Points
Male Winner      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner      
      0.00 HOME
x     0.00
       
Nice Tri 3
Name   Time Points
Male Winner   02:09:37  
Ian George Y 02:22:52 90.73
Female Winner   02:25:56  
      0.00 HOME
x     0.00
       
Hever Castle
Name   Time Points
Male Winner   02:02:36  
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
       
Female Winner   02:21:34  
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
Middle Distance (120 pts max)
Name Time Points
Male Winner - Wimbleball   04:49:13  
Steve Sayer   06:30:26 88.89    
Mike Blerkom Y 06:50:47 84.49    
Warren Sutton Y 07:20:39 78.76    
Harry Smith   05:09:36 112.10    
Kevin Baldwin Y 05:45:11 100.54    
Jack Morris   05:41:07 101.74
Jonathan Wyatt Y 06:23:50 90.42
Ray Brooks Y 06:24:56 90.16
Jack Martin   06:12:35 93.15
Michael Greenslade Y 07:09:04 80.89
Michael Leer   07:01:25 82.36
Ian Tovell Y 07:33:47 76.48
      0.00
Male Winner - Outlaw   03:49:25  
Andrew Lawrence Y 05:14:38 87.50
      0.00
      0.00
      0.00
       
      0.00
Male Winner - Syracuse      
      0.00
      0.00
Male Winner - Holkham Outlaw      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
       
Male Winner - Fambridge      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
       
      0.00
      0.00
Male Winner - Monster      
      0.00
      0.00
       
Female Winner -Taupo   04:22:36  
Zena Shean Y 05:59:15 87.72
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
Female Winner - Wimbleball   05:11:22  
Jo Phelps Y 06:55:12 89.99
Janice Brown Y 06:15:21 99.54
Jenny Harley Y 06:32:37 95.17
Victoria Bishop   06:41:18 93.11
Tina Hart Y 07:36:45 81.80
      0.00
Female Winner - Stafordshire   04:28:09  
Diane Shellito Y 08:23:46 63.87
      0.00
Female Winner - Fambridge   05:05:43  
Clare Boston   06:23:33 95.65
       
       
Female Winner - New Forest      
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00
      0.00 HOME
      0.00
Full Distance (150 pts max)
Name Time Points
Male Winner - Cotswold   08:46:21  
Tim Tomlins Y 12:01:54 109.37
      0.00
       
Male Winner - Roth   07:59:07  
Ian George Y 10:44:40 111.48
      0.00
       
       
Male Winner - Outlaw   08:39:37  
Andrew Lawrence Y 11:17:44 115.00
      0.00
Male Winner - Bolton   08:41:07  
Keith Muggleton Y 12:19:23 105.72
      0.00
      0.00
       
Female Winner - Maastricht   09:37:17  
Zena Shean Y 13:42:04 105.34
      0.00
      0.00
Female Winner - Copenhagen   09:00:19  
Clare Boston   14:54:37 90.59 HOME
x     0.00